Zmena otváracích hodín počas sviatkov 2023 - 2024

Vážení zákazníci, drahí priatelia,

z dôvodu blížiacich sa vianočných sviatkov som pre vás upravila zmenu otváracích hodín tak, aby ste si mohli svoje darčeky a balíčky z Packety vyberať, príp. odosielať aj v soboty a to až do 23.12.2023 v čase od 8:30 do 12:00 hod.

Medzi sviatkami je skrátená pracovná doba, Packeta bude fungovať aj v tomto čase.

Všetkým vám prajem príjemné a požehnané vianočné sviatky a úspešný vstup do nového roka 2024 :-))
Novinky 2023

Vážení zákazníci, milé deti,

dňa 9.11.2023 o 15:00 hod. máte jedinečnú šancu prísť na živú besedu s pani spisovateľkou Máriou Gáboríkovou, obľúbenou autorkou detských knižiek s ilustráciami od detí do priestorov papiernictva TINA.

Beseda je spojená s autogramiádou a v prípade záujmu aj predajom knižiek od samotnej pani autorky. Uvítame každého, kto má záujem prísť, príp. si môžete nahlásiť svoju účasť telefonicky, mailom alebo osobne.

Tešíme sa na vás :-))Vážení zákazníci, drahí priatelia,

keďže si veľmi cením vami prejavenú dôveru a podporu, vďaka ktorej papiernictvo TINA funguje rozhodla som sa, že odmením 10 z vás verných zákazníkov zaujímavými cenami. Preto od 1.10.2023 spúšťam súťaž, ktorá bude trvať až do 5.12.2023 a na Mikuláša 6.12.2023 bude 10 z vás vyžrebovaných, aby ste si do Vianoc mohli nakúpiť tovar v papiernictve TINA za výherné poukážky alebo si užiť zaujímavé ceny. 

Ako bude súťaž prebiehať? Ak od 1.10.2023 nakúpite za viac ako 30,-€, dostanete pri pokladni 1 herný kupón, vyplníte a vhodíte do krabičky na predajni. Ak nakúpite napríklad za 60,-€, dostanete 2 herné kupóny. Čiže, čím viac kupónov vhodíte, tým väčšia je vaša šanca na výhru. Potom si už len počkáte na Mikuláša, či budete jedným z 10 šťastných výhercov. 

Žrebovanie budete môcť sledovať na facebooku Papiernictvo TINA a bude tu zverejnený aj zoznam výhercov. Výhercovia budú kontaktovaní a pozvaní do papiernictva TINA na prevzatie cien. Prví traja výhercovia obdržia výherné peňažné poukážky a 7 vyžrebovaných obdrží vecné ceny. Výherné peňažné poukážky môžete použiť na nákup tovaru a služieb papiernictva TINA až do konca roka 2024. Peňažné poukážky nie je možné použiť na kúpu výrobkov z dreva a obrazy. V priebehu októbra 2023 bude zverejnený presný zoznam cien, o ktoré budete hrať. Verím, že sa vám súťaž zapáči a Vianoce budú pre vás naozaj šťastné a veselé! :-))


Vážení zákazníci, drahí priatelia,dovoľte mi všetkým vám poďakovať z hĺbky srdca za vašu dôveru a podporu, že oceňujete moju prácu, moje služby i môj prístup k vám. Vďaka vašim pozitívnym recenziám a hodnoteniam na google papiernictvo TINA dňa 11.7.2023 získalo ocenenie "Zlatá firma". Veľká vďaka vám všetkým!!!   Od augusta 2023 nájdete na e-shope i v papiernictve TINA tieto nádherné, elegantné, sklenené perá, s ktorými môžete písať i maľovať. Ak Vás zaujíma, ako s nimi pracovať a ako sa používajú, pozrite si video v sekcii "Videá".


Milí zákazníci, drahí priatelia

máme tu mesiac júl 2023 a s ním aj dovolenkové obdobie, preto si vás dovoľujem informovať, že všetky pondelky, t.j. 10.7.2023, 17.7.2023 a 24.7.2023 bude predajňa i výdajné miesto Packeta zatvorená.


Milí zákazníci, drahí priatelia,

všetkým vám prajem pokojné a požehnané Vianoce plné lásky, pohody, darčekov i zdravia v kruhu vašich najbližších. Šťastné a veselé!!!  

Drahí rodičia, milé deti,

pokiaľ si chcete vypočuť rozprávku Čudo Čudovaté od pani spisovateľky Márie Gáboríkovej máte možnosť si ju vypočuť v plnom znení na rádiu DEVÍN dňa 8.7.2022 o 7:00 hod. ráno. Prajem príjemné počúvanie.


Zmena otváracích hodín júl 2022

Vážení zákazníci, drahí priatelia,

z dôvodu čerpania dovolenky bude prevádzka papiernictva TINA v mesiaci júl 2022 otvorená následovne:

4.7.2022 /pondelok/  -  Dovolenka

5.7.2022 /utorok/ -  SVIATOK

11.7.2022 /pondelok/ -  Dovolenka

12.7.2022 /utorok/ -  Dovolenka


Vážení zákazníci, drahí priatelia,

papiernictvo TINA od 21.4.2022 začína svoju činnosť zverejňovať prostredníctvom videí na vlastnom Youtube kanáli. Tieto videá nájdete na našich stránkach v sekcii "Videá", ale aj na facebooku. Prajem príjemné sledovanie. 


Vážení rodičia, milé deti,

s radosťou vám oznamujem, že po dlhšej pauze opäť pokračujeme v čítaní detskej knižky LOTÉRIA s autorkou pani Máriou Gáboríkovou. Knižka je vhodná pre deti 4., 5. a 6. ročníka ZŠ, ale vítané sú všetky deti. Bude to spojené s besedou, kde sa tety spisovateľky môžete opýtať na čokoľvek. Čítanie sa koná v priestoroch papiernictva TINA v dňoch 22.3.2022 v čase od 14:00 hod. Ďalšie termíny si nájdete v sekcii Kurzy a prednášky pod názvom "Čítam si s radosťou" alebo ak sledujete príspevky na fb papiernictva TINA.  Môžete prísť sami, s kamarátmi alebo v sprievode rodičov, či starých rodičov. Na akcii si môžete priamo zakúpiť túto krásnu knižku s detskými ilustráciami (cena je 11,-€) a teta spisovateľka vám ju rada podpíše aj s venovaním. Všetci ste srdečne vítaní a tešíme sa na Vás.


Papiernictvo TINA opäť otvorené

Vážení zákazníci, drahí priatelia,

od 10.1.2022 je Vaše papiernictvo TINA opäť otvorené spolu so službami Zásielkovne/Packety.  Niekoľko dní budú skrátené otváracie hodiny a otvorené bude zatiaľ v čase od 9:00 do 16:00 hod. 


Vážení zákazníci, drahí priatelia,

papiernictvo TINA je od 6.12.2021 pre chorobu zatvorené až do konca roka 2021. Preto Vaše internetové objednávky nemôžu byť v mesiaci december 2021 vôbec vybavené, až od nového roka 2022. Takisto všetky zásielky so zásielkovne/packety sú presmerované na iné výdajné miesta a do papiernictva TINA budú posielané až od januára 2022. Ďakujem Vám za pochopenie. 


Vážení zákazníci,

ako všetci vieme, od 22.11.2021 sa opäť menia COVID pravidlá pre jednotlivé prevádzky. Papiernictvo TINA bude fungovať v klasickom režime a nič sa nemení. Papiernictvo TINA kategoricky odmieta rozdeľovať ľudí na základe toho, ako sa rozhodli naložiť so svojim telom a zdravím. Pevne verím, že kto je chorý je natoľko zodpovedný, že nevstúpi do predajne a neohrozí na zdraví ďalších ľudí. Na predajni sú vítaní všetci bez rozdielu. Poprosím Vás len o prekrytie horných dýchacích ciest počas návštevy predajne. Ďakujem a teším sa na Vás.


Vážení zákazníci, drahé deti.

Keďže Považská Bystrica sa nachádza v čiernych farbách sú čítania M. Gáboríkovej z tohto dôvodu pozastavené a obnovia sa, až bude priaznivejšia situácia. Ďakujeme za pochopenie. 

Vážení zákazníci, drahé deti,

v priestoroch papiernictva TINA sa budú od novembra 2021 konávať čítania z rozprávkovej knižky LOTÉRIA od pani spisovateľky Márie Gáboríkovej. Termíny pod názvom "Čítam si s radosťou" si nájdete vždy v sekcii Kurzy a prednášky, kde sú termíny všetkých akcií, ktoré sa konajú v papiernictve TINA. Najbližší termín je 3.11.2021 o 15:00 hod. Počet detí na 1 deň je limitovaný na max. 10 osôb, preto sa prosím postupne prihlasujte mailom na podobinova@gmail.com, telefonicky na čísle 0949 58 38 58 alebo aj osobne na predajni. Tešíme sa na Vás!


Moja najnovšia tvorba loga papiernictva:

a nadpis nad dvere predajne z nádherného agátového dreva:


Najnovšie nájdete u nás na predajni tieto nádherné ručne vyrábané lampy od pána Majstra Hnata, ktorý má u nás svoje úžasné tokárske výrobky. Tienidlo lampy v tvare gule je vyrobené z ohýbaného dreva. Podstavec lampy je  kombinovaný s farebným epoxidom ako výplň prirodzených prasklín dreva. Lampa je vybavená buď ledkovým svetelným pásom alebo so žiarovkou. Cena lámp závisí od veľkosti a typu dreviny, z akej sa lampa vyrobí, a tiež od typu osvetlenia. Výsledná cena sa teda pohybuje v rozpätí od 90,- do 130,- euro. Tieto lampy sú jedinečné, originálne a nikde inde ich nekúpite. Sú skvelé ako skutočne hodnotný darček pre Vás alebo Vašich blízkych. Doba výroby jednej lampy je približne 10 dní. 


Novinky 2020


Pre šikovné gazdinky do Vašej kuchynky - dosky na krájanie z jedného kusa dreva, hrúbka 2,5 cm, dĺžka reznej plochy je 20 a 22 cm. Navyše máte možnosť dať si vypáliť ako darček znamenie zverokruhu. Doba výroby je približne 1 týždeň.


Od októbra 2020 nájdete na predajni nový sortiment zo šikovných rúk pani Danielky, ktorá vyrába nádherné lapače snov z nevyužitých háčkovaných dečiek. Ak máte nejaké doma, môžete si ich dať takto krásne upraviť. 


Škola tarotu a numerológie

Vážení zákazníci, drahí priatelia, od septembra začína nový intenzívny kurz - Škola tarotu a numerológie, kde máte jedinečnú možnosť nazrieť do tajomstiev osudu, naučiť sa vedieť pomôcť sebe i blízkym v prípade akýchkoľvek problémov, a možno sa dať aj na profesionálnu dráhu. Kurz bude prebiehať počas víkendov v čase od 10:00 - 15:00 hod. Predpokladaný termín začatia školy je 5.9.2020. Termíny a cenu si môžete pozrieť v sekcii Kurzy a prednášky. Verím, že sa Vám v tejto škole bude páčiť a že bude pre Vás prínosom vo Vašom živote. Teším sa na naše spoločné seansy. 


Pokochajte sa krásou tejto absolútnej novinky nášho pána majstra Vladimíra. Je to veľmi náročná technológia skladania malých dielikov úplne presne narezaných a postupne zliepaných do želateľného tvaru výrobku. Táto prvotina je robená so slivkového dreva. Náročnosť na čas, detaily a absolútnu presnosť sa samozrejme odráža vo vyššej cene, napriek tomu na pultoch našej predajne vydržala táto nádherná miska len niekoľko hodín. Teraz už robí našej stálej zákazníčke doma veľkú radosť. Ale na predajni je ešte jeden veľmi podobný tomuto prvému.

Druhý výrobok je kombináciou bukového a slivkového dreva, tvar a výška misky sú vypracované podľa zlatého rezu. Táto jedinečná nádhera, ktorú nikde na Slovensku nenájdete dnes pribudla na predajni papiernictva TINA. Jeden kus krajší ako druhý.Novinky

Od marca 2020 som opäť obnovila činnosť zameranú na projektovanie a realizáciu exteriéru, t.j. záhrad a predzáhrad a interiéru, t.j. bytov, domov, kancelárií,.. Objednávky a konzultácie sú možné telefonicky, mailom a osobne v priestoroch predajne TINA. Cena jednotlivých projektov je individuálna a odvíja sa od náročnosti samotného projektu, či realizácie. 


Vážení zákazníci, drahí priatelia, papiernictvo TINA Vám v tento predvianočný čas ponúka možnosť kúpy alebo prenájmu vianočnej dekorácie naaranžovanej v krásnych drevených misách počas sviatočných dní za symbolickú cenu 0,50€/deň. Samozrejme je tu možnosť objednávky vianočnej dekorácie na mieru a podľa Vášho vkusu. Stačí si len vybrať. 


Z dôvodu blížiacich sa Vianočných sviatkov si dovoľujem oznámiť Vám zmenu otváracích hodín počas tohto obdobia:


Kalendár mesta Považská Bystrica pre rok 2020 z vlastnej dielne a výroby je už v predaji. Je to stolový 2-týždňový kalendár, obsahuje 28 fotografií mesta a jeho okolia, slovenské mená, sviatky a pamätné dni.


Od 12.8.2019 papiernictvo TINA ponúka z vlastnej dielne špeciálne bodkovacie tyče drevené na používanie bodkovej techniky maľovania. Je to jedinečný výrobok, ktorý nikde inde nenájdete. Tyče sú ľahké, výborne sedia v ruke, dajú sa ľahko očistiť od farby a vynikajúco sa s nimi pracuje. V prípade záujmu si ich môžete zakúpiť na e-shope alebo priamo na predajni. Predávajú sa ako sada 5 kusov obojstranne použiteľných tyčí s priemerom stopy 0,3 cm až 1,2 cm.


V predaji už od júla nájdete prvé omaľovánkové kalendáre pre rok 2020. Kalendáre sa minulý rok tešili veľkej obľube a na základe požiadavky zákazníkov sa edícia rozšírila ešte o jednu novinku - omaľovánkový kalendár PRE DETI. Je vhodný pre malých maliarov vo veku 6 - 13 rokov. Kalendáre si môžete zakúpiť priamo v predajni alebo na e-shope. Vaše vymaľované obrázky môžete posielať mailom, rada ich zverejním na stránkach v sekcii Fotogaléria.


Pripadá Vám karisblok nudný? Už nemusí. V papiernictve TINA si môžete vybrať karisblok ručne maľovaný jedinečnou bodkovou technikou chránený záverečným lakom proti poškodeniu. 


Príďte si do papiernictva TINA pre najnovšiu novinku na trhu - pero s neviditeľným atramentom a s UV lampičkou umiestnenou na hrote vrchnáka pera. Čo toto pero dokáže si pozrite vo videu:


Stiahni si svoj Letný zľavový kupón 

a nakupuj výhodne

Zľava sa nevzťahuje na stieracie mapy, výrobky z dreva. maľované kamene a vystavené obrazy. 


Na kameň maľované - ručne maľované z okolia pozbierané kamene jedinečnou bodkovou technikou prevzatou od Aboridžincov z Austrálie. Kamienky sú maľované akrylom a temperou chránené záverečným fixačným lakom. Môžete si ich zakúpiť na predajni, príp. aj na e-shope.


Od júna 2019 máte možnosť pozrieť si originály obrazov vystavené priamo v predajni papiernictva TINA od miestneho uznávaného maliara Jána Kardoša. Obrazy sú akrylové/olejové a máte možnosť si ich tiež zakúpiť, príp. objednať si obraz podľa Vašich predstáv. Príďte sa pokochať krásou týchto obrazov.


Videozáznam z natáčania v štúdiu TV Považie v Považskej Bystrici o prednáškach Čakry a samoliečenie v máji 2019:


Na pultoch predajne nám pribudol nový tovar z trošku iného súdka - nádherné výrobky z dreva ručne vyrábané šikovným majstrom pánom Vladimírom z Pov. Bystrice. Navyše máte možnosť nechať si výrobok omaľovať podľa predstáv, prípadne popísať okrasným kaligrafickým písmom. 


Od mája 2019 je pre Vás pripravený workshop maľovania mandál bodkovou technikou, ktorý sa koná každú sobotu. Technika je úplne jednoduchá a zvládne ju každý, aj ten, kto si myslí, že vôbec nevie maľovať. Ak máte záujem, pozrite viac o tomto workshope v sekcii Kurzy a prednášky.


Jedinečné Stieracie mapy už v predaji od 25.2.2019 buď priamo na predajni alebo aj na e-shope. Pozrite si k tomu toto krásne video.


Takúto nádheru mi priniesla pani Mináriková na predajňu. Sama vyrába tieto úžasné origami už niekoľko rokov. Ak by ste mali záujem o jej produkty, môžete si ich cezo mňa objednať alebo si kliknite na link jej stránky na fb: https://www.facebook.com/Ru%C4%8Dn%C3%A9-pr%C3%A1ce-Handarbeit-624818117607474/


Od februára 2019 začína séria prednášok, kurzov a workshopov vo vyčlenených priestoroch papiernictva TINA, ktoré sú zamerané na kreativitu a duchovný rozvoj. Niektoré akcie budem viesť ja, niektoré budú za účasti skúsenejších lektorov. Kalendár akcií na najbližší termín si môžete pozrieť v sekcii Kurzy a prednášky. Na všetky akcie ste srdečne vítaní.


Vážení zákazníci, papiernictvo TINA sa opäť rozširuje o ďalšiu veľmi užitočnú službu  - ZÁSIELKOVŇU ako výdajné miesto. Služba je oficiálne spustená od pondelka 21.1.2019, kde si môžete prijímať i posielať svoje zásielky - balíčky. 


Vážení zákazníci, od 25.2. 2019 sa spúšťa nová služba na našej predajni - kaligrafické služby, t.j. okrasné písmo rôzneho typu na papier a texil, príp. sklo. Cenník tejto novej služby už je zverejnený. Zároveň sa pripravuje séria kurzov kaligrafie pre začiatočníkov v priestoroch predajne. Termíny, dľžka trvania kurzu i ceny kurzovného budú včas zverejnené, a to nie len na stránkach predajne, ale aj v miestnych médiách. Kurzy sa budú pravdepodobne konať v sobotu, približne od 10:00 do 16:00 hod. Pevne verím, že sa Vám táto nová služba bude páčiť. Na obrázku je môj prvý kaligrafický pokus na drevo.

Rovnako sa tiež pripravujú kurzy maľovania mandál s lektorkou Biankou a kurzy maľovania omaľovánok pre začiatočníkov. Momentálne sa pripravujú priestory predajne, aby mohli mohli byť plne k dispozícii.


Od dnes, t.j. od 5.12.2018 je oficiálne spustený predaj cez internet, takže tovar v e-shope je vám plne k dispozícii. Je pravda, že tam ešte nie je nahodený všetok tovar, ten sa bude priebežne dopĺňať. Preto prosím o pochopenie a trpezlivosť. Budem sa snažiť, aby v čo najkratšom čase bol tovar na e-shope.


Jedinečný kalendár z vlastnej dielne už v predaji! Slovanský kalendár na rok 2019 obsahuje slovenské, české a slovanské mená, sviatky, zvyky a tradície. Je to stolový kalendár týždňový. Je to náučný kalendár, kde sa môžete dočítať, aké slovanské zvyky a tradície sa dochovali do dnešných dní, aké božstvá sa kedysi uctievali, aký odev sa nosil, aké písmo Slovania používali a mnoho ďalších zaujímavých vecí. Kalendár je v predaji od pondelka 19.11.2018.  


Od pondelka 22.10.2018 začala výroba a predaj dlho očakávaného kalendára Považská Bystrica a okolie na rok 2019. Je to stolový 2-týždňový kalendár so slovenskými menami, sviatkami a pamätnými dňami. Jedinečný kalendár mesta a okolia na stenu vo formáte A3 s krásnymi fotkami a menným kalendárom so slovenskými menami a sviatkami je rovnako tiež už v predaji. Ten sa začal vyrábať a predávať až od piatka.


Od pondelka 8.10.2018 sa začala vlastná výroba kalendárov a vyšla už prvá edícia - Omaľovánkové kalendáre na stenu pre rok 2019 vo formáte A3 s témou kvety, mandaly a zvieratká, tlačené na výkresoch, aby sa dali omaľovánky pekne vyfarbiť rôznymi druhmi pateliek a farbičiek a aby sa dali použiť rôzne techniky. Vymaľovať si môžete až 13 veľkých obrázkov. Kalendár je mesačný so slovenskými menami a s vyznačenými štátnymi a cirkevnými sviatkami. 

Práve sa pracuje na kalendári mesta Považská Bystrica a okolie, preto ak má niekto pekné fotky mesta a okolia, rada ich použijem so súhlasom autora na tvorbu kalendára. Kalendár vyjde vo viacerých formátoch - A3 na stenu, stolový dvojtýždňový a týždňový, takže pekných fotiek bude naozaj treba. 

Samozrejme tvorba kalendárov je tu aj pre Vás z Vašich fotiek, obrazov a obrázkov v rôznych tvaroch a formátoch od veľkosti A3 až po mini, kalendáre na stenu či stolové.