Novinky

Jedinečné Stieracie mapy už v predaji od 25.2.2019 buď priamo na predajni alebo aj na e-shope. Pozrite si k tomu toto krásne video.


Takúto nádheru mi priniesla pani Mináriková na predajňu. Sama vyrába tieto úžasné origami už niekoľko rokov. Ak by ste mali záujem o jej produkty, kliknite na link jej stránky na fb: https://www.facebook.com/Ru%C4%8Dn%C3%A9-pr%C3%A1ce-Handarbeit-624818117607474/


Od februára 2019 začína séria prednášok, kurzov a workshopov vo vyčlenených priestoroch papiernictva TINA, ktoré sú zamerané na kreativitu a duchovný rozvoj. Niektoré akcie budem viesť ja, niektoré budú za účasti skúsenejších lektorov. Kalendár akcií na najbližší termín si môžete pozrieť v sekcii Kurzy a prednášky. Na všetky akcie ste srdečne vítaní.


Vážení zákazníci, papiernictvo TINA sa opäť rozširuje o ďalšiu veľmi užitočnú službu  - ZÁSIELKOVŇU ako výdajné miesto. Služba je oficiálne spustená od pondelka 21.1.2019, kde si môžete prijímať i posielať svoje zásielky - balíčky. 


Vážení zákazníci, od 25.2. 2019 sa spúšťa nová služba na našej predajni - kaligrafické služby, t.j. okrasné písmo rôzneho typu na papier a texil, príp. sklo. Cenník tejto novej služby už je zverejnený. Zároveň sa pripravuje séria kurzov kaligrafie pre začiatočníkov v priestoroch predajne. Termíny, dľžka trvania kurzu i ceny kurzovného budú včas zverejnené, a to nie len na stránkach predajne, ale aj v miestnych médiách. Kurzy sa budú pravdepodobne konať v sobotu, približne od 10:00 do 16:00 hod. Pevne verím, že sa Vám táto nová služba bude páčiť. Na obrázku je môj prvý kaligrafický pokus na drevo.

Rovnako sa tiež pripravujú kurzy maľovania mandál s lektorkou Biankou a kurzy maľovania omaľovánok pre začiatočníkov. Momentálne sa pripravujú priestory predajne, aby mohli mohli byť plne k dispozícii.


Od dnes, t.j. od 5.12.2018 je oficiálne spustený predaj cez internet, takže tovar v e-shope je vám plne k dispozícii. Je pravda, že tam ešte nie je nahodený všetok tovar, ten sa bude priebežne dopĺňať. Preto prosím o pochopenie a trpezlivosť. Budem sa snažiť, aby v čo najkratšom čase bol tovar na e-shope.


Jedinečný kalendár z vlastnej dielne už v predaji! Slovanský kalendár na rok 2019 obsahuje slovenské, české a slovanské mená, sviatky, zvyky a tradície. Je to stolový kalendár týždňový. Je to náučný kalendár, kde sa môžete dočítať, aké slovanské zvyky a tradície sa dochovali do dnešných dní, aké božstvá sa kedysi uctievali, aký odev sa nosil, aké písmo Slovania používali a mnoho ďalších zaujímavých vecí. Kalendár je v predaji od pondelka 19.11.2018.  


Od pondelka 22.10.2018 začala výroba a predaj dlho očakávaného kalendára Považská Bystrica a okolie na rok 2019. Je to stolový 2-týždňový kalendár so slovenskými menami, sviatkami a pamätnými dňami. Jedinečný kalendár mesta a okolia na stenu vo formáte A3 s krásnymi fotkami a menným kalendárom so slovenskými menami a sviatkami je rovnako tiež už v predaji. Ten sa začal vyrábať a predávať až od piatka.


Od pondelka 8.10.2018 sa začala vlastná výroba kalendárov a vyšla už prvá edícia - Omaľovánkové kalendáre na stenu pre rok 2019 vo formáte A3 s témou kvety, mandaly a zvieratká, tlačené na výkresoch, aby sa dali omaľovánky pekne vyfarbiť rôznymi druhmi pateliek a farbičiek a aby sa dali použiť rôzne techniky. Vymaľovať si môžete až 13 veľkých obrázkov. Kalendár je mesačný so slovenskými menami a s vyznačenými štátnymi a cirkevnými sviatkami. 

Práve sa pracuje na kalendári mesta Považská Bystrica a okolie, preto ak má niekto pekné fotky mesta a okolia, rada ich použijem so súhlasom autora na tvorbu kalendára. Kalendár vyjde vo viacerých formátoch - A3 na stenu, stolový dvojtýždňový a týždňový, takže pekných fotiek bude naozaj treba. 

Samozrejme tvorba kalendárov je tu aj pre Vás z Vašich fotiek, obrazov a obrázkov v rôznych tvaroch a formátoch od veľkosti A3 až po mini, kalendáre na stenu či stolové. 


25.9.2018 utorok na predajni pribudla nová služba - výroba vizitiek a prišli tiež nové dlho očakávané tovary:

 • maliarske stojany a plátna, špachtle
 • modelárske hmoty a rydlá
 • kaligrafické fixy so štetcom 12 a 24 kusové v sade
 • predlžovače pasteliek a kried, versatilky hrubé
 • pohľadnice a blahoželania do obálok
 • USB kľúče, pamäťové karty, mp3 pamäťovky do mobilu


7.9.2018 v piatok konečne na predajňu dorazila prvá várka pre maliarov, tešme sa! Čo prišlo?

 • pastely - suché, olejové, mäkké - rozmývateľné od Faber Castell a Mungyo
 • farby - zatiaľ len perleťové od Kuretake - Gansai Tambi, vhodné aj na kaligrafiu a temperové v pere PlayColor 12ks v sade a ďalšie sú na ceste
 • kaligrafický set - obsahuje pero, pierka a niekoľko farebných atramentov od Creatcolor
 • pastelky - Mondeluz akvarelové rôzne sady, Polycolor, Lyra Rembrandt, Derwent Inktense, Faber Castell, Crayola, Maped, Progresso, Staedtler, Herlitz
 • pomôcky - vodou plniteľné štetce, násadky na krátke ceruzky a pastelky rôznej hrúbky
 • omaľovánky - Botanicum a Skymnings Timman od Maria Trolle, Zemja snova, Hrady - klenoty Slovenska, Roztomilé myšky, Rozprávkové víly a Svet rastlín, Krtek, Môj Herbár

Na ceste sú ďalšie farby, modelovacie hmoty, maliarske špachtle a modelárske rydlá, plátna, ateliérový stojan a mnoho ďalších vecí.


Pripravuje sa pre Vás

Už čoskoro na predajni pribudnú nové služby - tvorba kalendárov a pohľadníc z vlastných fotiek a z vlastným textom, pexesá podľa Vašich predstáv - viacjazyčné alebo aj z Vašich fotiek, či obrázkov. Kalendáre sa budú vyrábať na predajni podľa tém - omaľovánkové, historické, náučné,.... Sami môžete prispieť k tvorbe svojimi nápadmi a témami.

O niekoľko mesiacov zvažujem zaviesť na predajni kaligrafické služby - ručne písané ozdobné písmo na rôzne listiny, obálky, látky, tašky,... ale aj názvy firiem a pod.